Witamy w Centrum Zdrowia Psychicznego Pro Vita!

 

Dobry stan psychiczny jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie i pracy zawodowej. Dlatego gdy tylko zauważysz, że nie radzisz sobie ze swoimi problemami, pozwól sobie pomóc. Nasz zespół specjalistów pomoże ci zidentyfikować czynniki wywołujące dyskomfort psychiczny i uporać się z tymi sytuacjami, które są dla Ciebie trudne i obciążające.

W naszych placówkach do Twojej dyspozycji w ramach świadczeń refundowanych przez NFZ są psycholodzy, psychiatrzy oraz seksuolodzy. Z poradni psychologicznej może skorzystać każdy, kto z różnych przyczyn nie radzi sobie z codziennością, doświadcza kryzysu emocjonalnego, wewnętrznego niepokoju, obniżenia nastroju, nie radzi sobie z problemami, które wywołuje aktualna sytuacja życiowa lub zmaga się z różnego rodzaju uzależnieniami. Odpowiednio dobrana do danego pacjenta terapia prowadzona jest przez lekarzy specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie zapewnić każdemu pacjentowi oczekiwaną przez niego pomoc.

Działamy głównie na terenie Krakowa, ale w swoich gabinetach przyjmujemy pacjentów z województwa. Dzięki sporej liczbie wyspecjalizowanych lekarzy jesteśmy w stanie pomóc w różnorodnych przypadkach – nasz psychoterapeuta indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta i stara się możliwie jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem.

W poradni seksuologicznej dostaniesz wsparcie, które pomoże Ci zwalczyć zaburzenia seksualne. Każda terapia zaburzeń prowadzona jest przez seksuologa w spokojnej, dyskretnej atmosferze — w naszym ośrodku nie musisz niczego się obawiać. Zapewnimy Ci powrót do zdrowia niezależnie od rodzaju uzależnień behawioralnych.

Wśród podstawowych terapii prowadzonych przez nasz ośrodek znajduje się także terapia uzależnień od alkoholu, internetu oraz terapia uzależnień seksualnych. Wspieramy wszystkich pacjentów podczas specjalistycznych terapii dostosowanych indywidualnie do danego zaburzenia. Leczenie uzależnień rozpoczyna się od wstępnej rozmowy z pacjentem, która pozwala zdiagnozować problem. Następnie dzięki doświadczeniu naszych lekarzy możemy dobrać terapię, która przyniesie pożądane efekty. Bez względu na to, czy potrzebny będzie psycholog, czy psychiatra – NFZ pokrywa pełne koszty leczenia.

W naszym ośrodku prowadzona jest również terapia uzależnień od hazardu. Gdy czujesz, że gry na pieniądze stały się dla Ciebie najważniejsze, popadłeś w długi lub Twoi bliscy zauważyli, że zbyt często odwiedzasz kasyno — to wskazówki, które mogą świadczyć o tym, że konieczna jest terapia uzależnień od hazardu.